Inscripció als cursos de català

Informació sobre els cursos intensius de català 2022

Oferta de cursos de català intensius d’estiu, en modalitat presencial:

Calendari

A partir del 6 de juny es poden consultar tots els cursos que ofereixen els centres de normalització lingüística en el cercador del web:

Del 27 al 30 de juny: Inscripcions

La plataforma d'inscripció i tràmits per inscriure's en línia s'obrirà el 27 de juny a les 9 h i es tancarà el 30 de juny a les 20 h. Per a les inscripcions presencials, consulteu l'horari de cada centre.

Més informació

Els cursos intensius d'estiu s'impartiran majoritàriament durant el mes de juliol i, en algun cas, també a l'agost.

La inscripció pot realitzar-se en línia a la plataforma d'inscripció i tràmits (inscripcions.cpnl.cat) i també presencialment a través de la xarxa de centres, serveis i oficines del CPNL.
 

Per a més informació sobre la documentació i el procés d'inscripció, consulteu la normativa.

Altres nivells

El CPNL està preparant l'oferta de nous cursos, de tots els nivells (des de l'inicial al superior), que han de començar al setembre i que correspondran al primer trimestre del curs 2022-2023. Durant el mes de juliol de 2022 es farà pública la informació de les dates d'inscripció, tant al web del cpnl.cat com a les xarxes socials.

Del 5 al 26 de juliol i del 5 al 9 de setembre es podrà demanar una prova de col·locació per saber quin nivell té la persona que es vulgui inscriure a un curs de català. Aquesta prova és un requisit indispensable per inscriure's si no s'ha fet mai un curs al CPNL.

Les dates d'inscripció per als cursos de setembre de 2022 seran el 12 i 13 de setembre, per als alumnes preferents, i del 14 al 16 de setembre, per a la resta.

Atenció al públic del CNL del Vallès Oriental

L'atenció al públic es farà per correu electrònic o per telèfon.

També podeu contactar amb nosaltres mitjançant el formulari de contacte.

Horari d'atenció al públic de la seu del CNL del Vallès Oriental, a Granollers serà de dilluns a dijous, de 10 a 13 h i de 16 h a 19 h i divendres de 10 a 13 h. Presencialment només amb cita prèvia.

Oficina / Servei de Català Adreça electrònica Telèfon
Servei Local de Català de Granollers granollers@cpnl.cat 93 879 41 30; 634 757 152 i 634 75 82 14
Oficina de Català de Parets del Vallès parets@cpnl.cat 93 573 98 05
Servei Comarcal de Català del Vallès Oriental vallesoriental@cpnl.cat 634 757 150
Servei Local de Català de Mollet del Vallès mollet@cpnl.cat 93 570 19 92
Oficina de Català de Canovelles canovelles@cpnl.cat 93 861 89 82
Oficina de Català de Montornès del Vallès montornes@cpnl.cat 677 255 478
Oficina de Català de Caldes de Montbui caldes@cpnl.cat 634 757 151
Oficina de Català de Cardedeu cardedeu@cpnl.cat 677 255 282
Oficina de Català de la Garriga lagarriga@cpnl.cat 677 255 286
Oficina de Català de Montmeló montmelo@cpnl.cat 634 254 450
Oficina de Català de Sant Celoni santceloni@cpnl.cat 677 255 484
Oficina de Català de la Llagosta lallagosta@cpnl.cat 634 254 761