Inscripció als cursos de català

--

Què has de fer per inscriure't a un curs de català

Del 2/11 al 10/12

Per poder-te inscriure a un curs de català hi ha uns requisits previs. D'una banda, hem de saber quin nivell tens per poder-te assignar un curs. Per saber el nivell, si mai no has estat alumne del CPNL, pots fer una prova de col·locació o bé aportar un certificat. D'altra banda, t'expliquem quina documentació hauràs de tenir a punt el dia que comenci la matrícula.

Del 16/12 al 21/12

El procés d'inscripció es pot fer totalment en línia. La plataforma d'inscripció i tràmits que et permet inscriure't et guiarà en aquest procés. Si necessites més informació dels passos que cal seguir, aquí te'ls expliquem.

Abans de començar el curs

Quan hagis acabat la inscripció, encara hauràs de fer algun pas més abans d'assistir a la primera classe. Com a nou alumne tindràs una adreça electrònica nova, que hauràs de validar, i que és la que farem servir per estar en contacte amb tu. Així mateix, tindràs disponible un entorn d'aprenentatge, que podràs conèixer abans de començar el curs.


Vols que et guiem?

Atenció al públic del CNL del Vallès Oriental

L'atenció al públic es farà per correu electrònic o per telèfon.

També podeu contactar amb nosaltres mitjançant el formulari de contacte.

Horari d'atenció al públic de la seu del CNL del Vallès Oriental, a Granollers serà de dilluns a dijous, de 10 a 13 h i de 16 h a 19 h i divendres de 10 a 13 h. Presencialment només amb cita prèvia.

Oficina / Servei de Català Adreça electrònica Telèfon
Servei Local de Català de Granollers granollers@cpnl.cat 93 879 41 30; 634 757 152 i 634 75 82 14
Oficina de Català de Parets del Vallès parets@cpnl.cat 93 573 98 05
Servei Comarcal de Català del Vallès Oriental vallesoriental@cpnl.cat 634 757 150
Servei Local de Català de Mollet del Vallès mollet@cpnl.cat 93 570 19 92
Oficina de Català de Canovelles canovelles@cpnl.cat 93 861 89 82
Oficina de Català de Montornès del Vallès montornes@cpnl.cat 677 255 478
Oficina de Català de Caldes de Montbui caldes@cpnl.cat 634 757 151
Oficina de Català de Cardedeu cardedeu@cpnl.cat 677 255 282
Oficina de Català de la Garriga lagarriga@cpnl.cat 677 255 286
Oficina de Català de Montmeló montmelo@cpnl.cat 634 254 450
Oficina de Català de Sant Celoni santceloni@cpnl.cat 677 255 484
Oficina de Català de la Llagosta lallagosta@cpnl.cat 634 254 761