Inscripció als cursos de català

--

Aquesta inscripció no inclou oferta de cursos del nivell superior (C2). La propera inscripció d'aquest nivell serà el 20 de febrer (per al torn preferent) i el 21 i 22 (per al públic general). (més info)

Què has de fer per inscriure't a un curs de català?

 
Des del 2 de novembre

Per poder-te inscriure a un curs de català del CPNL hem de determinar quin és el teu nivell previ. Per saber-lo, si mai no has estat alumne del CPNL, pots aportar un certificat vàlid o respondre un qüestionari i, quan sigui necessari, fer una prova de col·locació.

Per poder-te inscriure els dies 19 i 20 de desembre, sol·licita la determinació de nivell abans del 15 de desembre.

Informa't de quina documentació has de tenir a punt el dia de la inscripció.

Preferent: 15 i 16/12
General: 19 i 20/12

Per poder formalitzar la inscripció cal haver determinat el nivell si no ets antic alumne del CPNL (pas 1). El procés d'inscripció es pot fer totalment en línia. La plataforma d'inscripció als cursos de català que et permet inscriure't et guiarà en aquest procés. Si necessites més informació dels passos que cal seguir, aquí te'ls expliquem.


Abans de començar el curs

Quan hagis acabat la inscripció, encara hauràs de fer algun pas més abans d'assistir a la primera classe. Podràs accedir a l’entorn d'aprenentatge, que podràs conèixer abans de començar el curs. Com a nou alumne tindràs un correu corporatiu, que hauràs d’activar. En un termini de 24/48 h abans de començar el curs, rebràs un missatge d’activació al teu correu personal.


Informació sobre la propera inscripció del nivell superior (C2)

→ Dates: 20 de febrer (per al torn preferent) i el 21 i 22 (per al públic general)
→ Modalitat: en línia
→ Data d’inici del curs: 27 de febrer de 2023

Vols que et guiem?

Atenció al públic del CNL del Vallès Oriental

L'atenció al públic es farà per correu electrònic o per telèfon.

També podeu contactar amb nosaltres mitjançant el formulari de contacte.

Horari d'atenció al públic de la seu del CNL del Vallès Oriental, a Granollers serà de dilluns a dijous, de 9.30 a 13.30 h i de 16 h a 19 h.

Oficina / Servei de Català Adreça electrònica Telèfon
Servei Local de Català de Granollers granollers@cpnl.cat 93 879 41 30; 634 757 152 i 634 75 82 14
Oficina de Català de Parets del Vallès parets@cpnl.cat 93 573 98 05
Servei Comarcal de Català del Vallès Oriental vallesoriental@cpnl.cat 634 757 150
Servei Local de Català de Mollet del Vallès mollet@cpnl.cat 93 570 19 92
Oficina de Català de Canovelles canovelles@cpnl.cat 93 861 89 82
Oficina de Català de Montornès del Vallès montornes@cpnl.cat 677 255 478
Oficina de Català de Caldes de Montbui caldes@cpnl.cat 634 757 151
Oficina de Català de Cardedeu cardedeu@cpnl.cat 677 255 282
Oficina de Català de la Garriga lagarriga@cpnl.cat 677 255 286
Oficina de Català de Montmeló montmelo@cpnl.cat 634 254 450
Oficina de Català de Sant Celoni santceloni@cpnl.cat 677 255 484
Oficina de Català de la Llagosta lallagosta@cpnl.cat 634 254 761