Inscripció als cursos de català

El Centre de Normalització Lingüística del Vallès Oriental organitza cursos de català de forma regular en 13 localitats:

Granollers, Parets del Vallès, Llinars, Sant Feliu de Codines, Mollet del Vallès, Canovelles, Montornès del Vallès, Caldes de Montbui, Cardedeu, la Garriga, Montmeló, Sant Celoni i la Llagosta.

Procés d'inscripció

image
Fes una prova per saber el teu nivell de català
del 6 al 23/7 i de l’1 al 15/9
cpnl.cat/nivell
image
Inscriu-t’hi
preferent: del 6 al 10/9
general: del 13 al 15/9
cpnl.cat/inscripcio
image
Accedeix a l'entorn virtual
cpnl.cat/alumnes
Inici dels cursos: a partir del 22 de setembre

Proves de col·locació

Si no has fet mai cap curs al CPNL o no tens cap certificat oficial, has de fer una prova de col·locació (o nivell): és gratuïta i la pots fer en línia o a prop de casa.

Sol·licita ara la prova!

Demana una prova de col·locació

  • També pots sol·licitar la prova de forma presencial al teu centre més proper
  • Abans d'inscriure't a qualsevol curs cal tenir el resultat de la prova de col·locació o presentar una certificació oficial de llengua catalana, excepte si és un Bàsic 1, Inicial o curs oral (Ep!).
  • Fer la prova de col·locació no assegura tenir plaça als cursos.
  • L'única finalitat de les proves de col·locació és assignar cada alumne al curs més adequat d'acord amb el seu nivell.

Atenció

  • Inscripció preferent: si has fet un curs al CPNL durant l'últim any, tens preferència d'inscripció del 6 al 10 de setembre.​
  • Inscripció general: si no has fet cap curs al CPNL durant l'últim any, t'has d'inscriure durant els dies 13, 14 i 15 de setembre. ​

Enllaços

Atenció al públic del CNL del Vallès Oriental

L'atenció al públic es farà per correu electrònic o per telèfon. En casos excepcionals, us atendrem amb cita prèvia.

També podeu contactar amb nosaltres mitjançant el formulari de contacte.

Horari d'atenció al públic de la seu del CNL del Vallès Oriental, a Granollers serà de dilluns a divendres, de 10 a 13 h. Presencialment només amb cita prèvia.

Oficina / Servei de Català Adreça electrònica Telèfon
Servei Local de Català de Granollers granollers@cpnl.cat 634 757 152 i 634 75 82 14
Oficina de Català de Parets del Vallès parets@cpnl.cat 93 573 98 05
Servei Comarcal de Català del Vallès Oriental vallesoriental@cpnl.cat 634 757 150
Servei Local de Català de Mollet del Vallès mollet@cpnl.cat 93 570 19 92
Oficina de Català de Canovelles canovelles@cpnl.cat 93 861 89 82
Oficina de Català de Montornès del Vallès montornes@cpnl.cat 677 255 478
Oficina de Català de Caldes de Montbui caldes@cpnl.cat 634 757 151
Oficina de Català de Cardedeu cardedeu@cpnl.cat 677 255 282
Oficina de Català de la Garriga lagarriga@cpnl.cat 677 255 286
Oficina de Català de Montmeló montmelo@cpnl.cat 634 254 450
Oficina de Català de Sant Celoni santceloni@cpnl.cat 677 255 484
Oficina de Català de la Llagosta lallagosta@cpnl.cat 634 254 761