Els nostres alumnes viuen el món casteller

CNL L'Heura

Aquest és el segon any consecutiu en què els nostres alumnes de nivell Inicial i Bàsic 1 dels cursos intensius de l'estiu han participat en un taller de presentació del món casteller.

Els Laietans de Gramenet, entitat col·laboradora del VxL, ens van visitar el 6 i 18 de juliol per fer-nos una petita presentació dels castells. Ens van parlar de la seva història i ens van ensenyar la terminologia bàsica, la indumentària i els instruments musicals d'aquesta tradició. També van emfatitzar que es una activitat d'equip on tothom hi troba el seu lloc.

Després de l'explicació teòrica els alumnes van acompanyar els Laietans al Centre Cívic Fondo, on assagen habitualment. Allà van engrescar els alumnes a posar-se la faixa, a fer pinya i a pujar un pis.

Podeu veure les imatges en els següents enllaços:

Taller dels Laietans Gramenet als cursos intensius del matí

Taller dels Laietans Gramenet als cursos intensius de la tarda


Vols compartir aquesta notícia?